Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting

  Dom Dziennego Pobytu

  DOM DZIENNEGO POBYTU

  ul. Św. Wincentego 85
  GSM: 797 318 146

  Nadzór: specjalista – koordynator Monika Nowak

  DDP funkcjonuje:
  Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00


  Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych dysponuje 30 miejscami. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16. Uczestnicy w porze obiadowej mają zapewniony gorący posiłek. Do dyspozycji uczestników są trzy dobrze wyposażone sale: pomieszczenie do gimnastyki, do zajęć „warsztatowych” i salę telewizyjno – świetlicową, a także pomieszczenie do wydawania i spożywania posiłków.
  Uczestnicy mogą również korzystać z zadrzewionego trawnika przylegającego do budynku, gdzie spędzają czas relaksując się na świeżym powietrzu.
  Dom oferuje uczestnikom różnorodne zajęcia w szczególności.:

  • rysunkowo - malarskie;
  • gimnastyka na przyrządach - bieżni, atlasie, rowerkach, która przyciąga wielu chętnych, jak również „kijki”, czyli nordic walking;
  • zajęcia manualne - wycinanki, prace na drutach i szydełku, cieszą się popularnością głównie wśród pań, które często włączają panów np. do nawijania wełny i innych prac pomocniczych;
  • biblioterapia - wzbudzająca zainteresowanie, pracownicy mobilizują uczestników do wystąpień publicznych np. poprzez wspólne czytanie, opowiadanie wydarzeń z przeszłości, życiorysów sławnych ludzi, itp.

  Rodzaj i charakter zajęć w Domu ustalany jest przez uczestników i dostosowany do indywidualnych zainteresowań. Między innymi: codzienny przegląd prasy, wspólne oglądanie wybranych programów telewizyjnych, spacery krajoznawcze po okolicy, nordic – walking, cykliczne spotkania tematyczne w Bibliotece Publicznej, stały kontakt z Domem Kultury, imprezy okolicznościowe – imieniny, Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia, Dzień Seniora, Mikołajki, Święto Niepodległości. Zajęcia cykliczne: biblioterapia, zajęcia plastyczne, rysunek, malarstwo, rękodzieło, układanie puzzli, wspólne śpiewanie.
  Wielką popularnością cieszy się program „Łączymy pokolenia”, którego celem jest integracja międzypokoleniowa uczestników Domu oraz dzieci z Przedszkola, Szkoły Podstawowej a także dzieci rodziców korzystających z pomocy Ośrodka. Spotkania są okazją do wspólnego celebrowania różnego rodzaju świąt (Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny), a także do wspólnego udziału w warsztatach artystycznych (malarstwo, wykonywanie kartek okolicznościowych, ozdób świątecznych, pisanek, itp.).

   


  W styczniu 2016 po raz kolejny odbył się wieczorek taneczny, który został uświetniony przez grupę wokalno – muzyczną „Dur i moll” na charytatywnym koncercie, który rozpoczął się od wspólnego śpiewania kolęd, a następnie przeszliśmy do wspólnej zabawy tanecznej, wszyscy bawili się wyśmienicie.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Z codziennego życia Domu Dziennego Pobytu.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Kwiaty zrobione własnoręcznie przez uczestników, wspólne spędzanie czasu na rozmowach i śpiewaniu.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Wielką pasją Seniorów jest wspólne śpiewanie, zajęcia śpiewu odbywają się cyklicznie raz w tygodniu po obiedzie we czwartki, ton śpiewu nadaje Pani Lilianna – instruktor kulturalno - oświatowy. Jest to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Regularnie odwiedza uczestników Pani Anna Caban - poetka z Targówka, która z uśmiechem recytuje i śpiewa na cyklicznych podwieczorkach poetyckich.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Na śniadanie Wielkanocne w Dziennym Domu Pobytu przybyli goście honorowi: Pani Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska, oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Pan Krzysztof Miszewski. Gospodarzem uroczystości była Pani Alicja Witoszyńska - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

  pokaż obrazek

  Wiosną 2016 roku odwiedził naszą placówkę Pan Andrzej Wroński - dwukrotny Złoty Medalista Olimpijski z Seulu (1988 r.), Atlanty (1996 r.) oraz 15 - krotny Mistrz Polski Zapasów.

  W czerwcu Seniorzy zorganizowali piknik pod świerkami.

  pokaż obrazek

  12 września 2016 r. uczestnicy Domu Dziennego Pobytu, grup samopomocowych „60+ - nie jesteś sam” oraz „Jesień życia” udali się na cykliczną wycieczkę – w tym roku Seniorzy z Targówka pojechali do Nieborowa – zwiedzali Zamek, słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się spacerami po przynależącym do Zamku Parkiem Arkadia.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Pod wpływem pięknej pogody oraz wspomnień z czerwcowego biesiadowania Seniorzy ponownie zorganizowali grilla pod świerkami.

  pokaż obrazek

  Jak co roku pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek wraz z Fundacją Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”, chcąc zaakcentować dzień seniora przypadając na miesiąc październik i tym razem z tej okazji dnia 4 października 2016 roku została zorganizowana uroczystość dla 120 osobowej grupy seniorów z Dzielnicy Targówek na terenie PGR Bródno.
  Honorowym patronatem został Burmistrz Dzielnicy Targówek Pan Sławomir Antonik. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Pani Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska, Przewodniczący Rady Dzielnicy Pan Krzysztof Miszewski, Prezes Fundacji Pan Mateusz Mikołaj Rolewski.
  W programie uroczystości na seniorów czekało wiele atrakcji od występu samych seniorów po zabawę taneczną, pieczenie kiełbasek i pokazy techniki chodzenia z kijkami nordic walking. Pogoda dopisała, humory również dlatego wspólne śpiewy i zabawa trwały do późnych godzin popołudniowych.
  Dla każdego gościa czekały bilety do kina Świt, upominek został przekazany seniorom przez dzieci z Klubów Świetlik i Chatka Puchatka w specjalnie przez nich ozdobionych kopertach.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Uczestnicy zajęć w DDP na Starym Mieście

  Dnia 10.11.2016 r. uczestnicy zajęć w Domu Dziennego Pobytu wraz z dwójką pracowników korzystając z Akcji „Bezpłatny Listopad na zwiedzanie Rezydencji Królewskich” wybrali się miejskim autobusem linii 227 na Stare Miasto. Odbyli tam spacer przy sprzyjającej pogodzie i w miłej atmosferze na trasie Barbakan - Rynek Starego Miasta - Zamek Królewski.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Uczestnicy zajęć cyklicznie spotykają się na śpiewaniu, czytaniu literatury pięknej i powieści oraz wspólnym wykonywaniu pięknych rękodzieł oraz gimnastyce.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  30.11.2016 r. podczas poetycko – muzycznego wieczoru andrzejkowego Seniorzy spożywali słodki poczęstunek. Salę wypełniało światło świec. Uczestnicy słuchając pięknej muzyki i śpiewów Zespołu Śląsk ; skupiliśmy się na genezie i historii świętowania Andrzejkowych wróżb. Uczestnicy dzielili się swoimi wspomnieniami z tych zabaw.

  pokaż obrazek


   

  1 grudnia 2016 r. kilkoro uczestników wzięło udział spotkaniu zorganizowanemu przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Delegatury w Dzielnicy Targówek i Policję „Babciu, Dziadku nie daj się oszukać”. Panie Policjantki opowiadały o szczegółowych metodach manipulowania i wyłudzania informacji od Seniorów. Uczestnikami szkolenia byli także pracownicy socjalni i asystenci rodziny. Podczas spotkania zostały rozdane ulotki.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

   


  Świąteczne spotkanie w DDP

  22.12.2016 r. w Domu Dziennego Pobytu uroczysty poczęstunek z uczestnikami spożyli: pani Burmistrz Małgorzata Kwiatkowska, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek Pan Witold Harasim oraz Wiceprzewodniczący Rady Seniorów Pan Remigiusz Sikora. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Alicja Witoszyńska. Spotkanie upłynęło na śpiewaniu kolęd i kosztowaniu wigilijnych potraw. Świąteczne spotkanie uprzyjemniła nam śpiewem Natalia Świątkowska.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek


  Karnawał w DDP

  W dniu 24.01.2016 r. Dom Dziennego Pobytu odwiedził zespół Dur–Moll. Artyści śpiewali piosenki z lat 20-tych, co bardzo pozytywnie wpłynęło na samopoczucie Uczestników. Seniorzy tańczyli z uśmiechem na twarzach wspominając młode lata. Serdecznie dziękujemy za umilenie karnawału.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Karnawał w DDP - film (mp4, 148 MB)


  26.01.2017 r. - Dzieci z przedszkola nr 120 ul. Tokarza 2 zorganizowały przepiękne przedstawienie dla Seniorów z Domu Dziennego Pobytu z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Spotkania odbywają się w ramach integracji międzypokoleniowej. Dzieci zrobiły dla uczestników DDP piękne zakładki do książek i został zorganizowany pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  Seniorzy - pasjonaci układania puzzli stworzyli kolejne dzieło.... Widać zadowolenie na twarzach. Życzymy kolejnych sukcesów. A tuż przed finałowym dopasowaniem ostatniego puzzla - ćwiczenia.

  pokaż obrazek
  pokaż obrazek

  c.d.n. …